Hakkımızda

Yıllarca size arkadaşlık etmiş , yoldaş olmuş dostlarınızı hiçbir zaman unutmamanızı sağlamak amacıyla kurulduk. Dostunuz aramızdan ayrıldıktan sonrasında Defin , Evden alma , İsteğe bağlı krematoryum ve Mezar bakım işlemleri sağlamaktayız.

İletişim Bilgileri

Mezar

Hayvanlar Ölünce Nereye Defnedilir?

Hayvanlar ölünce nereye defnedilir? Konusunu araştıran hayvan severler için oldukça zor olan bir durumdur. Peki vefat eden evcil hayvanlar nereye defnedilir? Vefat eden sadık dostunuzun ölümü ile baş etmek zorunda kaldığınız zaman onu nereye defnedeceğiniz konusunda kafanız karışabilir. Bu da gayet normal karşılanması gerekiyor.

Hayvanlar ölünce nereye defnedilir? Hayatta hiç kimsenin yaşamak istemeyeceği bir durumdur. Ne yazık ki bu durumlar karşısında önceden hazırlıklı olmak gerekiyor. Evcil hayvanınıza veda etmek kesinlikle acı veren bir histir. Yıllar boyunca aile gibi yaşamış, sadık dostunuzun, mutluluk kaynağınızın aranızdan ayrılması üzücü bir durumdur. Vefat eden evcil dostunuzu defin işlemi acı veren bir süreçtir ve başınıza geldiğinde ne yapacağınızı bilmiyor olabilirsiniz. Bu yüzden hayvanlar ölünce nereye defnedilir diye merak ediyorsanız, tüm detayıyla sayfamızda açıklamaya özen gösterdik. Sayfamızda hayvanlar ölünce nereye defnedilir hakkında istediğiniz içeriği bulmadıysanız firmamızı arayarak ücretsiz danışmanlık hizmetinden faydalanabilirsiniz.

hayvanlar ölünce nereye gömülür?

Evcil hayvanım öldü ne yapmalıyım, nereye gömmeliyim?

Evcil Hayvanım öldü ne yapmalıyım, nereye gömmeliyim? Vefat eden evcil dostunuzun hastalık yaymaması için ölümünden en fazla 24 saat içerisinde defnedilmesi gerekiyor. Çok önemli bir detayda nereye defnedildiğidir. İnsan sağlığı açısından defnedildiği yer çok önemlidir evlerden en az 50 m; kirlenmemesi için çeşme, göl, nehir gibi su kaynaklarından en az 70 m uzaklıkta defnedilmesi gerekmektedir. Bunlarla uğraşmak yerine evcil hayvanınızın defin işlemini uzmanlarına bırakmak istemeniz daha doğru olur. Çünkü tüm bu işlemler çok detaylı ve titiz yapılması gerekiyor. Hayvanınız hastalık kapmış olabilir ve sizin bundan haberiniz olmayabilir. Bu da hem çevreye hem de insan sağlığına zarar verebilir. Bu durumu yaşamamak ve daha doğru bir karar olan evcil hayvan mezarlığına defnedilmesi tercih edilir.

 

Evcil hayvanlar nasıl gömülür?

Evcil hayvanlar nasıl gömülür? Pati mezarlığı olarak bu hizmeti profesyonel bir şekilde sunuyoruz. Evcil dostunuzun defin işlemlerini tıpkı normal cenaze gibi titiz ve özenle gömüyoruz. Sadık dostunuzun hastalığı olup olmadığını öğrenmek için öncelikle veteriner ekibimizin kontrolü sonrası bilgileniyoruz. Defin işlemi yapılırken eğer bir hastalığı bulunuyorsa veterinerin vereceği bilgi doğrultusunda defin işlemini gerçekleştiriyoruz. Ayrıca can dostunuzun taşınması esnasında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar var. Evcil dostunuz taşınırken özel tasarlanmış filtreli steril torbalar ile taşınması gerekir. Ve cenaze aracının da soğutmalı olması önemli hususlardan bazılarıdır. Çünkü evcil dostunuzun kokmaması ve yapısının bozulmaması gerekir.  Tüm bu işlemler yapılırken uzman ekibimiz hassas ve titiz bir şekilde işlemlerini sürdürmektedir. Cenaze işlemleri hakkında evcil hayvan cenaze işlemleri nasıl yapılır? adlı makalemizde daha detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Pati Mezarlığı
Whatsapp